Kontakt

Wyszkowska Fabryka Sprężyn "METALURGIA" Sp. z o.o.


Producent sprężyn od 1954 roku


ul. Lotników 2, Skuszew
07-201 Wyszków

NIP 762-177-70-88
Sąd Rejonowy dla m.st Warszawa
XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000131156
Kapitał Spółki 304.500,00zł
BDO 000122179

tel. +48 29 742-20-75
fax +48 29 742-20-75 w. 23
email: sprzedaz@wfs-metalurgia.com.pl


Firma posiada Certyfikat Jakości ISO 9001:2008

ISO9001:2008

Jesteśmy na Facebooku.

facebook

Polski    English   

Zastosowanie poszczególnych typów sprężyn

Istnieje wiele odmian sprężyn, przy czym producenci – jak nasz zakład wytwórczy Wyszkowska Fabryka Sprężyn „METALURGIA” Sp. z o.o. – specjalizują się w wyrobie kilku konkretnych rodzajów. My oferujemy przede wszystkim sprężyny naciągowe, skrętne oraz spiralne. Poszczególne modele różnią się w zastosowaniu głównie tym, iż dedykowane są do urządzeń i konstrukcji, w których poddawane są odmiennym siłom. Mogą być dzięki temu wykorzystywane w różnych branżach.


Sprężyny skrętne

Wyglądem przypominają nieco agrafkę. Taka budowa wynika z przeznaczenia konstrukcji, której głównym celem jest przywrócenie pierwotnego położenia dwóch powierzchni połączonych ze sobą pod konkretnym kątem. Stosowane są z reguły przy obciążeniach osiowych, np. w ruchu kołowym. Pod wpływem obciążenia drut zaczyna się uginać. Najprostszym przykładem wykorzystania tego rodzaju sprężyn jest spinacz do prania. Ponadto powszechnie stosowane są w mechanizmach segmentowych bram garażowych, ale też w rolnictwie i motoryzacji.


Sprężyny naciągowe

Ten rodzaj poddawany jest wyłącznie siłom rozciągania. Charakterystyczną ich cechą jest także fakt, iż posiadają naprężenie wstępne, czyli pewną siłę kumulowaną w przedmiocie, jaką należy przyłożyć, żeby rozciągnąć go ze stanu spoczynku. W tego rodzaju produktach wszystkie zwoje są czynne, zaś na końcach znajdują się zaczepy pozwalające zamontować przedmiot. Omawiany produkt ma bardzo szeroki zakres zastosowań. Powszechnie wykorzystywane są w meblach, w konstrukcjach bram garażowych, w motoryzacji, a także w zabawkach.

Sprężyny spiralne

Ten typ powstaje dzięki wykorzystaniu cienkiej stalowej taśmy, która obciążona zostaje momentem skręcającym, który powoduje powstanie naprężenia zginającego w taśmie. Z uwagi na zdolności wywierania stałej siły w zakresie ugięcia są powszechnie wykorzystywane w ruchu liniowym. Mając na względzie tę właściwość produkty są stosowane powszechnie w zabawkach mechanicznych, ale mogą być również elementem automatycznej broni małokalibrowej. Często sięga się po tego typu elementy w mechanice precyzyjnej.

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.